DERS ZİLİ YARIN ÇALIYOR, İSTANBUL’DA ULAŞIM ÜCRETSİZ

3 AYLIK YAZ TATILININ ARDINDAN OKULLARDA ILK DERS ZILI YARIN ÇALACAK. DEV METROPOL ISTANBUL’DA ARTIK KLÂSIKLEŞEN TRAFIK ÇILESI IÇIN BAZI TEDBIRLER ALINIRKEN ŞEHIRDE YARIN TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI 06:00 - 14:00 ARASINDA ÜCRETSIZ HIZMET VERECEK.

Yeni Asya - - Baş Sayfa -

3 aylık yaz tatilinin ardından okullarda ilk ders zili yarın çalacak, milyonlarca öğrenci dersbaşı yapacak. Büyükşehirlerin trafik çilesini ikiye katlayan okul servisleri de artık trafikte olacak. Dev metropol İstanbul’da ise okulların açılması öncesinde bir takım tedbirler alındı. Buna göre şantiyelerde ve yollarda okulların açıldığı haa çalışma yapılmayacak ve zarurî çalışmalar gece vardiyasında (22.0005.00) gerçekleştirilecek. Kazalar için yollarda 83 çekici hazır bulundurulacak. Trafiğe çıkacak 14 bin okul servisi, Pazartesi günü İSPARK otoparklarından ücretsiz yararlanacak. Toplu ulaşımda ek 398 araç ile 4 bin 433 sefer artışı planlandı. Metrobüs, otobüs seferlerinde 507 bin yolcu taşınması, 338 bin aracın trafiğe çıkmaması hedeleniyor. Metro ve tramvay hatlarında 824 sefer artışı yapılırken, metro, tramvay ek seferleri sayesinde 232 bin yolcu toplu ulaşıma yönlendirilecek ve 155 bin aracın trafiğe çıkmaması sağlanacak. Arabalı vapurlar okulların açıldığı ilk 2 gün servis araçlarına öncelik tanıyacak.

Trafik akışında sorun yaşanmaması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden 36 motosikletli, 71 ekip otosu ve 63 yaya personel ile toplam 241 polis görev yapacak. İlçe Emniyet Müdürlükleri de bölgelerindeki okul çevresinde trafik ve asayiş açısından tedbir alacak. İl Jandarma Komutanlığı da kendi sorumluluk bölgesinde görev yapacak. İstanbul genelindeki okullar çevresinde ve ara sokaklarda 215 zabıta memuru trafiğin sağlıklı işlemesine yardımcı olacak.

3 aylık yaz tatilinin ardından okullarda ilk ders zili yarın çalacak, milyonlarca öğrenci dersbaşı yapacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.