ohal için yine aynı nakarat

Yeni Asya - - Baş Sayfa -

Yardımcısı Bekir Bozdağ, OHAL’LE ilgili değerlendirme yaparken eski yorumlarını tekrarlayıp şöyle dedi: “OHAL sadece FETÖ için değil, PKK ve diğer terör örgütleriyle mücadele için de kullanılmaktadır. Vatandaşımızın şu anda OHAL’DEN dolayı rutin hayatında bir değişiklik yoktur. Vatandaşın gündelik hayatında 20 Temmuz’dan öncesi ve sonrası arasında bir fark olmadığını, her türlü hakkını hukukunu kullandığını özellikle ifade etmekte fayda görüyorum.”

Ustaoğlu, 70’in üzerinde sahabenin meftun olduğu bu şehrin, İslam’ın ışığını yayma adına çok kıymetli şahsiyetleri bağrında yetiştirdiğini belirterek, şöyle devam etti: “Başta zamanın güneşi Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri olmak üzere ülkemizin her yerinde birliğin, kardeşliğin tesisi adına mücadele veren çok kıymetli şahsiyetleri yetiştiren, büyüten şehirdir. Bugün 600’ün üzerinde tescilli sivil mimarisiyle, yüzyıllara meydan okuyan tarihi camileriyle ve hala tarihin tüm geriye dönük derinliklerinde iz bırakan eserleriyle hala ayakta duran bir şehir. Bu şehirde sizleri misafir etmek bizim için önemli.”müslüman coğrafyasında oynanan oyunlara bakıldığında alimlere önemli görev ve sorumlulukların düştüğünü kaydeden Ustaoğlu, Müslümanların çektiği en büyük sıkıntının cehalet, ırkçılık ve mezhepçilik olduğunu vurguladı.

Karadenizli din görevlileri ve kanaat önderlerinden oluşan 55 kişilik grup, Bitlis'in Tatvan ilçesine geldi. İlçeye gelen âlimlerle kahvaltıda buluşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu (sağda 2), bir konuşma yaptı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.