Kavala da tutuklandı

Tokat Belediyesi Ve eğitim evi organizasyonunca düzenlenen ‘Tokat kitap günleri’nde skandal Bir şekilde yeni asya neşriyat standı fuar alanından çıkarıldı.

Yeni Asya - - Baş Sayfa - HABER ÜLKER Yılmaz CABA ulkery.caba@yeniasya.com.tr

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, ifadesini aldığı Osman Kavala’yı ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ ve ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ suçlarından tutukladı. Kavala, 19 Ekim’de Gaziantep dönüşü İstanbul’da Atatürk Havalimanında gözaltına alınmıştı.

Belediyesi ve Eğitim Evi Organizasyonunca düzenlenen ‘Tokat Kitap Günleri’nde Yeni Asya Neşriyat standı fuar alanından çıkarıldı. Organizasyon şirketi ve yetkili mercilerle görüşülerek, kiralanan alandan gece yarısı kimseye haber verilmeden yapılan bu keyfî eyleme tepki yağarken, avukatlarımız yasal yollara başvurmak için çalışma başlattı. Yaşanan bu anlaşılmaz ve sebepsiz olayın sorumluluğunu kimse almazken organizasyon şirketi kendilerine yöneltilen baskılar olduğunu iddia etti.

Tokat Belediyesi ve Eğitim Evi Organizasyonunca düzenlenen ‘Tokat Kitap Günleri’nde Yeni Asya Neşriyat standı fuar alanından çıkarıldı. Fotoğraf: SALİH TUNA - Yeni Asya

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.