Terör New York’ta

new York’ta Dünya ticaret merkezi Yakınlarında bir sürücünün kamyonetini bisiklet Yolunda insanların üzerine sürmesi sonucu 8 kişinin öldüğü, 11 kişinin Yaralandığı bildirildi.

Yeni Asya - - Baş Sayfa -

NEW York’un aşağı Manhattan bölgesinde bisiklet yoluna giren bir kamyonet sürücüsü, yol üzerindekilere çarptı. belediye başkanı bill de blasio, olayda 8 kişinin öldüğünü açıkladı. blasio, olayın bir “terör saldırısı” olduğunu söyledi.

aşağı Manhattan bölgesinde, bisiklet yoluna giren bir kamyonet sürücüsü, yol üzerindekilere çarptı. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, olayda 8 kişinin öldüğünü açıkladı. BBC Türkçe’de yer alan habere göre Blasio, olayın bir “terör saldırısı” olduğunu söyledi. Saldırıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında, “durumları kritik olmayan 11 kişinin hastanelerde tedavi altında olduğu” belirtildi. New York Emniyet Müdürü James O’neill, gözaltında olan saldırganın 29 yaşında bir erkek olduğunu açıkladı. O’neill, saldırının daha büyük bir komplonun parçası olmadığını söyledi. Amerikan medyası ise saldırganın ismini Sayfullo Saipov olarak açıkladı. Saldırganın 2010 yılında ABD’YE gelen bir göçmen olduğu ve Florida’ya yerleştiği belirtildi. Saldırganın Özbekistan’dan geldiği aktarıldı. New York Times, iki yetkiliye dayandırdığı haberinde saldırganın kamyonetinin yakınlarında IŞİD’E bağlılığını gösteren Arapça metinlerin olduğunu söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.