27 kasım kritik tarih

Yıldırım’ı ani ABD ziyaretine Değerlendiren Prof. Dr. soli Özel, “şu çok açık ki Bir kavşak noktasına geliyoruz VE sarraf DÂVÂSı kapsamında Duruşmaların Başlayacağı 27 kasım kilit Bir tarih” DIYE konuştu.

Yeni Asya - - Baş Sayfa -

Kadir Has Üniversitesinden uluslararası ilişkiler uzmanı Prof. Dr. Soli Özel, Başbakanın ani ABD ziyaretinin Türkiye’yle Amerika arasında bir dizi ciddi sorun olduğunun göstergesi olduğunu söyledi. Özel, “Şu çok açık ki bir kavşak noktasına geliyoruz ve Sarraf davası kapsamında duruşmaların başlayacağı 27 Kasım kilit bir tarih’’ diye konuştu.

Binali Yıldırım, Başkan Yardımcısı Mike Pence’le görüşmek üzere Washington’a Salı günü gitti. Daha sonra görüşmenin 9 Kasım Perşembe gününe ertelendiği bildirildi. Ziyaret Türk - Amerikan ilişkilerinin gergin olduğu bir dönemde geçecek. Başbakan Yıldırım’ın ziyaretinin Türk Amerikan ilişkileri açısından oldukça kritik bir dönemde gerçekleştiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı kaynakları da bu ziyaretin ilişkilerin ivme kazanması için bir fırsat olduğu görüşünde. İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nden uluslar arası ilişkiler uzmanı Prof. Dr. Soli Özel, bu ani ziyaretin Türkiye’yle Amerika arasında bir dizi ciddi sorun olduğunun göstergesi olduğunu savundu. Özel, ‘’Şu çok açık ki bir kavşak noktasına geliyoruz ve Sarraf dâvâsı kapsamında duruşmaların başlayacağı 27 Kasım kilit bir tarih’’ diye konuştu.

İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ve Halbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Atilla New York’ta, İran’a yönelik yaptırımları ihlâlden yargılanıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.