İran-suud gerilimi

İran Cumhurbaşkanı ruhanİ, Yemen’den Suudİ arabİstan’ın başşehrİ rİyad’a Yapılan füze Saldırısına İlİşkİn, “bu Suudİ arabİstan’ın Saldırgan davranışlarının bİr Sonucudur” dedİ.

Yeni Asya - - Baş Sayfa - LHABERİ SAYFA 5’TE

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, son günlerde yükselen Suudi Arabistan gerginliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ruhani, Yemen’den Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a yapılan füze saldırısına ilişkin, “Bu Suudi Arabistan’ın saldırgan davranışlarının bir sonucudur” dedi. “ABD ve İsrail’i dost belleyip, İran’ı düşman bellemek Suudilerin stratejik hatasıydı” ifadesini kullanan İran Cumhurbaşkanı Suudi Arabistan’ı İran’ın ‘gücü’ konusunda da uyardı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, son günlerde yükselen Suudi Arabistan gerginliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ruhani, Yemen’den Suudi Arabistan’ın başşehri Riyad’a yapılan füze saldırına ilişkin, “Bu Suudi Arabistan’ın saldırgan davranışlarının bir sonucudur” dedi. Ruhani, “ABD ve İsrail’i dost belleyip, İran’ın düşman bellemek Suudilerin stratejik hatasıydı” ifadelerini kullandı. İran Cumhurbaşkanı ayrıca Suudi Arabistan’ı İran’ın ‘gücü’ konusunda da uyardı.

ARABISTAN savaş hareketi Demişti

Cumartesi akşamı Yemen’den Riyad’a atılan balistik füze, Suudi Arabistan’ı kızdırdı. Pazartesi günü iki ülkeden karşılıklı olarak gerginliği tırmandıracak açıklamalar gelmişti. Saldırının arkasında İran’ın olduğu yönünde deliller olduğunu belirten Suudi Arabistan, bunun olası bir ‘savaş hareketi’ olduğunu açıklamıştı Tahran - aa

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.