Türkiye Ab’ye yönelmeli

ESKİ EMNİYET Müdürü HANEFİ Avcı, “BİR AN önce TÜRKİYE, SURİYE ve ORTADOĞU BATAKLıĞıNDAN KURTULUP AVRUPA BİRLİĞİ’NE YÖNELMELİDİR. DOĞRU YOL BELLİDİR, öbür YOL İSE TÜRKİYE’Yİ BATAKLıĞA ÇEKEN BİR YOLDUR” DEDİ.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

Emniyet eski Müdürü Hanefi Avcı, Suriye konusunu değerlendirirken, burada başlayacak bir savaşın, tüm bölgeyi ve Türkiye’yi etkileyeceğine dikkat çekti. Avcı, “Bu açıdan Suriye politikasının baştan beri yürütülüş biçimine karşıyım. Suriye’ye yapılan tüm müdahalelerin yanlış olduğu kanaatindeyim. Bir an önce Türkiye, Suriye ve Ortadoğu bataklığından kurtulup Avrupa Birliği’ne yönelmelidir” dedi.

23. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nda katılan eski Eskişehir İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, yeni çıkan kitabı ‘Fırat’ın Doğusu’nu imzaladı. Fuarda basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Avcı, 28 Şubat davasında 21 sanığa müebbet hapis cezası verilmesiyle ilgili olarak şunları söyledi; “28 Şubat döneminde o zaman biz de olaylara müdahil olmuştuk. O zaman ki ‘Batı Çalışma Grubu’nun varlığı, faaliyetleriyle ilgili raporları ilk biz hazırlamıştık. Bugüne kadar süreç geçti. Mahkeme son olarak kararları açıkladı. İlk başlarken de bizim ifademiz alınmadı. Davaya müdahil olmadık. 28 Şubat belgelerinin bir kısmı benim ofisimde bulunmuştu. Bunlardan dolayı benim hakkımda devletin gizli belgelerini bulundurmaktan dava açılmıştı. Ama arkasından o belgeleri kullanıp bu insanlara dava açıldı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.