Bebeklerin kaderi Cezaevi değil

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

ölmesin’ dediği için hapis cezası kesinleşen öğretmen Ayşe Çelik, 20 Nisan Cuma günü 6 aylık bebeğiyle birlikte cezaevine girecek. Bebeğinin besin alerjisi olduğunu söyleyen Çelik, bebeklerin kaderinin cezaevi olmadığını söyledi ve “Deran nerede emekleyecek?” diye sordu.

bağlandığı Beyaz Show’da “Çocuklar ölmesin” dediği için yargılanan ve 1 yıl 3 aylık hapis cezası onanan öğretmen Ayşe Çelik, Cuma günü altı aylık Deran bebek ile Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevine girecek. Karmaşık duygular yaşadığını söyleyen

Ayşe öğretmen, kızı için endişeli olduğunu söyleyerek, “Deran’ın süt ve süt ürünlerine karşı ise alarjisi var. Altı ay boyunca sıkıntılar yaşadık. Cezaevinin koşulları çocuklar için çok kötü. Orda nasıl sağlıklı bir şekilde kalacağız bilemiyorum” diyor. Cumhuriyet’in haberine göre, Çelik, bir anne ve bir öğretmen olarak düşüncesinin değişmediğini vurguluyor: “Her yerde ve her zaman çocuklar ölmesin.” Çelik, “Cezaevinin çocuklar için nasıl bir yer olduğunu araştırmadım. Araştırmaya gerek duymadım. Biliyorum ki Deran cezaevine giren ne ilk ne de son çocuk ‘mahkûm’ olacak. Hangi anne baba çocuğunu cezaevinde büyütmek ister ki? Orada neyle karşılaşacağımızı bilmiyorum. Gidip görüp kızım ile yaşayacağız. Deran ve diğer bebeklerin kaderi bu olmamalı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.