Günay: 16 NİSAN’DA Herkes kaybettİ

KÜLTÜR VE TURİZM ESKİ BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY, “REFERANDUMUN TARTIŞMALI SONUÇLARIYLA SADECE ‘HAYIR’ DİYENLER DEĞİL, YSK, MUHALEFET, İKTİDAR VE CUMHURBAŞKANI, TÜMÜ KAYBETTİ” DEDİ.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

akp’nin eski bakanlarından ertuğrul Günay, “16 Nisan’da sandıkta yurttaşlar‘hayır’dedi. referandumun tartışmalı sonuçlarıyla sadece‘hayır’diyenler değil, ysk, muhalefet, iktidar ve cumhurbaşkanı, tümü kaybetti”değerlendirmesi yaptı.

Kültür ve Turizm eski Bakanı ve eski AKP’LI Ertuğrul Günay, “16 Nisan’da sandıkta yurttaşlar ‘Hayır’ dedi. Referandumun tartışmalı sonuçlarıyla sadece ‘Hayır’ diyenler değil, YSK, muhalefet, iktidar ve Cumhurbaşkanı, tümü kaybetti” diye yazdı. Günay, Artıgerçek’te yayınlanan dünkü köşe yazısında şunları yazdı; “Türkiye, bir yıl önce bir Anayasa değişikliği oylaması yaptı. 16 Nisan 2017’de halk oyuna (referanduma) sunulan değişiklik paketi, Hükümeti ortadan kaldıran, Yüksek Yargıyı hemen tümüyle Cumhurbaşkanına, Cumhurbaşkanını da bir partiye bağlayan, Meclis’in var olan yetkilerini kısıtlayan bir ‘tevhid-i kuvva’ manzumesi niteliğinde idi. Paket, 16 Nisan günü sandık başına giden yurttaşların çoğunluğundan kabul görmedi. ‘Hayır’lı oy kullananlar arasında sadece muhalefet partilerine mensup olanlar değil, partisiz ve hatta iktidar partisine geçmişte oy ve destek vermiş çok sayıda yurttaş da vardı.

Nitekim, 2002’den bu yana hemen bütün mahallil ve genel seçimleri aynı çizginin kazandığı İstanbul’dan, üstelik İstanbul’un Fatih, Ümraniye, Üsküdar gibi iktidarın kalesi sayılan ilçelerinden ‘Hayır’ çıktı. (…)

Kültür ve Turizm eski Bakanı ve eski AKP’LI Ertuğrul Günay

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.