ıSRAıL’ı KıNADıKCA TıCARET ARTıYOR

ekonomi Bakanı: 2016’Da 4.3 Milyar Dolarken, 2017’De 4.9 Milyarı Geçti.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

5 MİLYAR DOLARA DAYANDı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: “Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci soru önergeme verdiği cevapta İsrail'le ticaret hacmimizin 2016 yılında 4 milyar 342 milyon dolarken 2017 yılında 4 milyar 918 milyon dolara çıktığını belirtti.”

LAFLA TEPKİ VERMEK YERİNE

“iktidar sözcülerinin İsrail hükümetini kınadığı her dönemde bu ülkeyle olan ticaret hacmimiz gelişiyor ve büyüyor. Al gülüm ver gülüm yaklaşımı kabul edilemez. İsrail’e sözde tepki vermek yerine ticarî ilişkilerin yeniden gözden geçirilmesi gerekir.”

Gazze’de İsrail terörünün devam ettiğine vurgu yapan Ömer Fethi Gürer, AKP hükümeti ve sözcülerinin bu bağlamda tepki verici açıklamalarda bulunmasına rağmen, İsrail hükümetiyle Türkiye arasında artan ticaret hacmine dikkat çekti. Ömer Fethi Gürer, “Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci soru önergeme verdiği cevapta İsrail’le ticaret hacmimizin 2016 yılında 4 milyar 342 milyon dolarken 2017 yılında 4 milyar 918 milyon dolara çıktığını belirtti. İsrail’i her kınadığımız süreçte ticaret ilişkilerimiz gelişiyor, o denli büyüyor. Bu durum dikkate değerdir” dedi. CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer Gürer, “Al gülüm, ver gülüm ticaret yaklaşımı kabul edilemez. İsrail terör devletiyse neden İsrail’le ticarî ilişkilerimiz gelişmektedir, büyümektedir? Bu durumda yapılması gerekli olan bu tür ilişkilerin yeniden değerlendirilmesidir” diye konuştu. Bilindiği gibi Abd’nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto eden Filistinlilere Gazze sınırında İsrail askerleri tarafından yapılan saldırıda 60’dan fazla Filistinli vefat etmiş, 3 bine yakın kişi de yaralanmıştı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.