Çocuk katliamı korkunç

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

bm Yemen koordinatörü lise Grande, Yemen’deki çocukları taşıyan otobüse düzenlenen saldırının “korkunç ve kabul edilemez” olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Sada ilinde onlarca kişinin ölümüne neden olan saldırı hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’DA yer alan habere göre, koalisyondan ismi açıklanmayan üst düzey bir yetkili,

Sada ilinde düzenlenen saldırı hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Yetkili, koalisyonun Yemen’de faaliyet gösteren bazı yardım ve medya kuruluşlarına ait sitelerde Sada ilinde düzenlenen saldırıyla ilgili paylaşılan görüntülerden haberdar olduğunu belirterek, “Koalisyon komutanlığı, bu operasyonun koşullarını ve prosedürlerini doğrulamak ve sonuçlarını mümkün olan en kısa zamanda açıklamak için koalisyona bağlı ‘ortak kaza değerlendirme ekibine’ olayın soruşturulması talimatını verdi.” dedi. Yetkili son olarak koalisyonun, “sivillerin güvenliğini sağlamak için her türlü çabayı sarf etme” konusundaki istekliliğini vurguladı. Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC), dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sada’nın kuzeyinde bulunan Dahyan kentindeki çarşıda, çocukları taşıyan bir otobüse düzenlenen saldırıda çoğu çocuk 50 kişinin öldüğünü, 77 kişinin yaralandığını duyurmuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.