SALDIRILARI MÜSBET HAREKETLE AŞIYORUZ

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA - Yeni Asya’dan Size yeniasyadansize@yeniasya.com.tr

Bizler Üstadın ifadesiyle asayişin manevî muhafızlarıyız. Öyle de kalacağız inşaallah. Son dönemde gazetemize yeni bir dalga halinde gelen saldırılara gereken cevapları da yine prensiplerimiz çerçevesinde ve müsbet hareket şiarına uygun şekilde verdik ve vermeye devam ediyoruz.

Provokasyonları da yine ayrı sabır, kararlılık ve dirayetle püskürtüp boşa çıkarıyoruz ve inşaallah o şekilde devam edeceğiz.

Bunun yanında, iftira, hakaret, gözdağı ve tehdit boyutuna ulaşan saldırıları da yargıya taşıyoruz ve hukuk içinde sonuna kadar takipçisi olacağımızı bir kez daha duyuruyoruz. Onun için, her türlü insanî ve ahlâkî değeri çiğneyerek bize saldıranlar, meydanı boş zannetmesinler. Hukuk içinde hesabını sormakta kararlıyız.

Bu vesileyle, güvenlikle ilgili makamların bize yönelik provokatif saldırılara karşı gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyoruz.

***

yayınlarımız için Seferberlik

İçinden geçtiğimiz zorlu ve sıkıntılı süreçte, malûm şartlar sebebiyle fiyatını 2 Tl’ye çıkarmak zorunda kaldığımız gazetemiz başta olmak üzere yayınlarımıza her zamankinden farklı ve çok daha kuvvetli bir hassasiyetle sahip çıkılması gereğini ve zaruretini her vesileyle vurguluyoruz. Risale-i Nur’daki Kur’anî prensipler ekseninde şahs-ı manevîye ve meşveretlerimize dayalı tavizsiz ve kırıksız çizgimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla devamı noktasında bu duyarlılık çok daha özel bir önem ve öncelik kazanmış durumda. Şimdiye kadarki fedakârlık ve sahibiyetleri için tekrar teşekkür ettiğimiz okurlarımızın, bu süreçte de ellerinden geleni fazlasıyla yapma gayreti göstereceklerine inanıyor ve güveniyoruz. Allah razı olsun.

***

kurbanlar için bir Hatırlatma daha

Bugünü saymazsak Kurban Bayramına bir hafta gibi bir zaman kaldı.

Her sene olduğu gibi, bu bayramda da yurt içi ve dışı kurbanlarda Yeni Asya Vakfı ile Avustralya Nur Vakfı hizmetinizde.

Yurt dışı kurbanlar Avustralya Nur Vakfının ehl-i hizmet ve tecrübeli ekipleri tarafından Afrika’da kestiriliyor ve etleri oradaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Gazetemizde ve internet sitemizde çıkan duyurularda ifade edildiği gibi, yurt içi kurban fiyatları 1300, yurt dışı 450 TL.

Okurlarımız tercihlerini duyurulardaki irtibat telefonları ve mail adresi üzerinden bildirebilir ve ödemeyi de belirtilen hesap numaralarına bankamatiklerden ayrıca havale ücreti ödemeksizin yapabilirler.

Yeni Asya Vakfı sitesindeki online bağış butonu da kullanılabilir.

Allah şimdiden kurbanlarınızı kabul etsin.

***

Gazetecilik Seminerlerimiz

3-6 Eylül günlerinde hanımlara, 10-13 Eylül günlerinde de erkeklere yönelik olarak düzenleyeceğimizi duyurduğumuz 5. Gazetecilik Seminerlerimize başvurular devam ediyor. Gençlerimiz internet sitemizdeki kayıt formlarını doldurarak başvuruda bulunabilirler. Hizmet bayrağını devralmaya talip gençlerimizin başvurularını bekliyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.