Kaşıkçı için Suudiler de ‘dış mihrak’ dedi

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

riyadh Daily internet sitesinde yorumu yayınlanan bir Suudi yazar, "Türkiye ile Katar'ın Suudi Arabistan Krallığı’nın adına leke sürmek için koordineli bir kampanya yürüttüklerini" ileri sürerken Suudi internet sitesi Sabq'da da "ülkeye karşı kafa karıştırmak amacıyla yoğun kampanya başlatıldığı" iddia edildi.

Riyad merkezli arab News gazetesinin genel yayın yönetmeni faisal J. abbas da kaşıkçı’nın kaybolmasının Suudi arabistan’ı zor durumda bırakmak için kullanıldığı görüşünde. abbas, gazetede yayımlanan köşe yazısında, el Cezire ve diğer katarlı medya organlarının teyit edilmemiş haberlerle bu olayı vermesinin bu amacın ispatı olduğunu savundu. yine arab News’dan abdülrahman el-raşid ise Suudi yönetiminin “bölgede değişimin öncüsü bir lokomotif işlevine sahip olduğunu” savunarak “Suudi arabistan’ın en kapsamlı ve güçlü reform sürecini başlatan ülke olarak diğer bölge ülkelerinden muhalefet gördüğünü” ileri sürüyor. yorumda kaşıkçı’nın akıbetiyle ilgili“türk-katar propagandası”olarak nitelendirilen gelişmeler “yeni Suudi projesine karşı verilen meydan muharebesi” diye tanımlanıyor.

Suudi Arabistan medyası Suudi yazar Cemal Kaşıkçı’nın akıbeti konusunda Türkiye ve Katar medyasının “rivayetler” yayarak karalama kampanyası yürüttüğünü iddia etti. CEMAL KAŞIKÇI

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.