Nitelikli eleman yetiştirilecek

Sanayicilerin üretim ve rekabet gücünü arttırabilmesi için nitelikli insan kaynağına ihtiyaç duyduğunu belirten ASO başkanı nurettin Özdebir, işkur’la birlikte Sanayicinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları yetiştireceklerini belirtti.

Yeni Asya - - GUNCEL -

ANKARA Sanayi Odası (ASO) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” (MEGİP) çerçevesinde, sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli eleman yetiştirecek. Odadan yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İŞKUR ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iş birliğiyle hayata geçirilen MEGİP çerçevesinde ASO ve İŞKUR iş birliği yapacak. Bu iş birliği dolayısıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısının açılışında konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, sanayicilerin üretim ve rekabet gücünü arttırabilmesi için nitelikli insan kaynağına ihtiyaç duyduğunu belirtti.

eğitim Sonrası iş imkânı

Özdebir, amaçlarının, firmaların ihtiyacı olan meslek alanında kurslar düzenleyerek sanayicinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları yetiştirmek olduğunu aktararak, “Projeyle işsiz olup aynı zamanda bir meslek sahibi olmayan kardeşlerimiz için de çok önemli bir fırsat doğdu. Eğitimler sonrasında, firmalar talep etmiş oldukları kurslarda eğitim görenleri kendi işletmelerinde işe alacak. Bu kapsamda MEGİP’IN, işletmelerimize nitelikli personel bulma noktasında büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. İşverenlerimiz, çalışmayı arzu ettiğiniz insanları, hangi meslekte, hangi nitelikte iş gücüne ihtiyaç duyduklarını bizimle paylaşsınlar” ifadesini kullandı. - aa

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.