“KELİMENİN KALBİ”

Saraybosna’da, “Kelimenin Kalbi” Sergisini açan ressam ve hattat ahmet Sula, “Sanatın evrensel bir Kudreti var” dedi.

Yeni Asya - - KULTUR SANAT -

RESSAM ve hattat Ahmet Sula’nın eserlerinden oluşan “Kelimenin Kalbi” sergisi, Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’da açıldı. Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü’nde düzenlenen serginin açılışına, Sula’nın yanı sıra Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Türk kurumlarının temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Serginin açılışından önce açıklamada bulunan Ahmet Sula , sanatın, kültür, renk, dil, din ve coğrafya ayrımı yapmadığını vurgulayarak, “Sanatın evrensel bir kudreti var. En etkili silâh aslında benim açımdan sanat.” dedi.

Sergilerin yanı sıra konferanslar da düzenlediklerini aktaran Sula, şöyle devam etti: “81 ilimizi dolaşıp gençlerimizde özgüven tazelemek, bir şuur, farkındalık oluşturmak, sanatı, insanı, bugün bütün dünyanın başına belâ olan terörle mücadeleyi onlarla da paylaşmak gibi bir projemiz var. Önemli aşamalar kaydettik. Gençlik ve Spor Bakanımız sağ olsunlar, destekliyorlar. Bunları hayata geçirip aynı fikir, gayret ve çalışmayı bütün insanlığın faydasına vermek istiyoruz. Çünkü insanlar güzel bir dünyayı hakediyor, biz de buna gayret ediyoruz.” aa

Fotoğraf: Samİr Yordamovİç - aa

Ressam ve hattat Ahmet Sula (solda), Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ile birlikte.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.