28 şubat zulmünü hatırlattı

Hekimlerin çalışma Haklarını yasaklayan Tasarı Hakkında konuşan, Özgür-der genel Başkanı rıdvan kaya, “Bu Tasarı 28 şubat Sürecinde Ordudan atılan askerlerin Belediyelerde De istihdam edilmelerini engelleme zulmünü akla getirmiştir” Dedi.

Yeni Asya - - GUNDEM -

Özgür-der, hükümetin Khk’yla ihraç edilen ve güvenlik soruşturması dolayısıyla ataması yapılmayan hekimlerin SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında dahi çalışmalarını yasaklayan tasarısı üzerine bir açıklama yaptı. Özgür-der Genel Başkanı Rıdvan Kaya imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Khk’yla ihraç edilen ve güvenlik soruşturması dolayısıyla ataması yapılmayan hekimlerin SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında dahi çalışmalarının yasaklanmaya çalışılmasının zulüm üstüne zulüm olduğu belirtilerek şunlar kaydedildi: “Toplum normalleşme bekleyedursun iktidar gerilimi arttıracak adımlar atmayı sürdürüyor. Mecliste dün kabul edilen tasarı bu tutumun tipik bir örneğini oluşturmakta. Khk’yla ihraç edilen ve güvenlik soruşturması nedeniyle ataması yapılmayan hekimlerin SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında dahi çalışmalarının yasaklanmaya çalışılması zulüm üstüne zulümdür!”

Özgür-der, hükümetin Khk’yla ihraç edilen ve güvenlik soruşturması dolayısıyla ataması yapılmayan hekimlerin SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında dahi çalışmalarını yasaklayan tasarısı üzerine bir açıklama yaptı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.