The Directory

Rugby World - - Upcoming Fixtures -

ed­in­burgh v Tre­viso (7.35)

Live on BBC Alba ospreys v Cardiff blues (7.35)

Live on BBC Wales GK IPA Cham­pi­onship bed­ford v rother­ham Ul­ster Bank League Div 1A o belvedere v Terenure Coll sat 8 oc­to­ber The Rugby Cham­pi­onship South Africa v New Zealand (4.05pm, Durban)

Live on Sky Sports Ar­gentina v Aus­tralia (7.30pm, Twick­en­ham)

Live on Sky Sports Aviva Premier­ship Prin­ci­pal­ity Premier­ship Aber­avon v Llanelli bar­goed v Car­marthen brid­gend v bed­was Llan­dovery v Cross Keys merthyr v ebbw vale Neath v Cardiff Pon­typridd v New­port Swansea v rGC 1404 Ul­ster Bank League Div 1A Clon­tarf v Gar­ry­owen Cork Con v Lans­downe Dublin Uni v Young mun­ster UCD v St mary’s Col­lege BT Premier­ship Ayr v Stir­ling County bor­ough­muir v Glas Hawks P2 Greno­ble v Lyon (6.30) ospreys v New­cas­tle (7.05) P3 Dragons v brive (7.30) P4 bris­tol v Car blues (7.45) Bri­tish & Ir­ish Cup Ul­ster A v Jersey sat 15 oc­to­ber Euro­pean Cham­pi­ons Cup P2 Wasps v Ze­bre (1pm) Con­nacht v Toulouse (5.30)

Both live on Sky Sports P3 Toulon v Sara­cens (3.15) Scar­lets v Sale (7.45pm) P4 Le­in­ster v Cas­tres (3.15)

All live on BT Sport N’hamp­ton v m’pel­lier (5.30)

Live on Sky Sports sun 16 oc­to­ber Euro­pean Cham­pi­ons Cup P1 racing v mun­ster (3.15) P5 bordeaux v Ul­ster (1pm)

Both live on Sky Sports P5 ex­eter v Cler­mont (5.30)

Live on BT Sport Bri­tish & Ir­ish Cup Not­ting­ham v Scar­lets Select thu 20 oc­to­ber Euro­pean Chal­lenge Cup P1 rochelle v bay­onne (7.45) P4 bath v bris­tol (7.45pm)

Live on Sky Sports P5 Stade Français v Timisoara Sara­cens (7pm) fri 21 oc­to­ber Euro­pean Cham­pi­ons Cup P3 Sale v Toulon (7.45pm)

Live on BT Sport Euro­pean Chal­lenge Cup P4 Cardiff blues v Pau (7.15) Bri­tish & Ir­ish Cup Jersey v Cardiff blues Select sat 22 oc­to­ber In­ter­na­tional Fix­ture New Zealand v Aus­tralia (8.35am, Auck­land)

Live on Sky Sports Euro­pean Cham­pi­ons Cup P1 mun­ster v Glas­gow (1pm) P3 Sara­cens v Scar­lets (5.30) P4 Cas­tres v N’amp­ton (3.15) P5 Cler­mont v b’deaux (3.15)

All live on Sky Sports Ul­ster v ex­eter (7.45pm)

Live on BT Sport Euro­pean Chal­lenge Cup P1 Glouces­ter v Tre­viso (3) P2 Lyon v ospreys (7.45pm) P3 eni­sei v Dragons (2pm) Worces­ter v brive (3pm) P5 ed­in­burgh v Quins (3.15) Bri­tish & Ir­ish Cup Don­caster v mun­ster A Dragons Select v eal­ing Le­in­ster A v Not­ting­ham Lon Ir­ish v Con­nacht ea­gles London Scot­tish v Ul­ster A London Welsh v rother­ham Scar­lets Select v rich­mond York­shire Carnegie v bed­ford BT Premier­ship bor­ough­muir v Gala Glas­gow Hawks v Cur­rie Haw­ick v mel­rose He­riot’s v Stir­ling County Wat­so­ni­ans v Ayr sun 23 oc­to­ber Euro­pean Cham­pi­ons Cup P1 Le­ices­ter v racing (5.30) P2 Toulouse v Wasps (3.15) Ze­bre v Con­nacht (3.15pm)

For ticket info see Mun­ster­ruGby.ie

Newspapers in English

Newspapers from UK

© PressReader. All rights reserved.