Top achiev­ers

Rutherglen Reformer - - Intimations -

Ge­og­ra­phy, Maths, Mod­ern Stud­ies and Mu­sic

1L1 Lucy Fitz­patrick Art, Drama, French, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Span­ish, Tech­ni­cal, School Award for Christ­mas Con­cert

1L1 Gary Hamil­ton ICT and Maths 1L1 Ben Green­hill Ge­og­ra­phy 1L1 Eva Kast­ner Art, Home Eco­nom­ics and Maths

1L1 Abby Len­non Art, Drama and History

1L1 Rachel MacQuar­rie Art, Home Eco­nom­ics and Science 1L1 Amy McCaf­ferty Maths 1L1 Reece No­bre Ge­og­ra­phy 1L1 Ryan Ram­say Drama, French, Ge­og­ra­phy, Home Eco­nom­ics, Maths, Mu­sic, Span­ish and Tech­ni­cal

1L1 Ben Rich­ford French, Ge­og­ra­phy, Maths, PE and Span­ish

1L2 Ai­dan Bond History and Maths

1L2 Nathan Cusick Mod­ern Stud­ies

1L2 Lynn Donnan School Award for Gym­nas­tics Team

1L2 Jack Fer­gu­son Mu­sic and Span­ish

1L2 Mor­gan Han­nah Art, Drama, French, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Maths, PE, Gold in 300m, 1200m and High Jump

1L2 Ethan Horn Art, English, French, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Maths, Tech­ni­cal, School Award for Swimming

1L2 Caleb Kean Maths, Mu­sic and Science

1L2 Mor­ven Last Art, English, French, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Maths, Mu­sic, PE, Science, Span­ish, Tech­ni­cal, School Award for Con­cert and Jazz Band

1L2 Cathal McEwan Art, Drama, Maths, PE and Span­ish

1L2 Dy­lan Mills Art, Ge­og­ra­phy, Maths, Mod­ern Stud­ies, PE and Science 1L2 Jodie Mill­sopp PE 1L2 Ewan O’Con­nor Ge­og­ra­phy, Home Eco­nom­ics, Maths and Science

1L2 Lau­ren Robert­son Art, English, Ge­og­ra­phy, History, Maths, PE, Span­ish, Bronze in Javelin 1L2 Ay­isha Sakan­der Maths 1L2 Ab­bie Smith Drama 1L2 Anais Sned­don Drama and School Award for Dance

1L2 Holly Thorn­ton Drama and School Award for Choir and Singing

1M1 Tay­lor-Ann Airens Art and Maths

1M1 So­phie Best­wick Art, Drama, English, French, Ge­og­ra­phy, Home Eco­nom­ics, Mod­ern Stud­ies, PE, Science, Tech­ni­cal, Sil­ver in Shot Putt

1M1 Lewis Brem­ner ICT, History and Gold in Long Jump

1M1 Emma Car­lyle English, French, Ge­og­ra­phy, Maths and Mod­ern Stud­ies 1M1 Nico Doo­ley Maths 1M1 Shaun Hailes Maths 1M1 Amy Hendry Maths and Span­ish 1M1 Dionne Lay­den Maths 1M1 Amy Lee French, History, Maths, Mod­ern Stud­ies, PE, Science, Span­ish and Tech­ni­cal

1M1 Na­dia McDon­ald History and School Award for Dance 1M1 Chloe McDougall Art 1M1 Sarah Noo­nan Art, Ge­og­ra­phy, Home Eco­nom­ics, Maths, School Award for Christ­mas Con­cert

1M1 Daniel Pritchard Drama, Ge­og­ra­phy, Maths, Mu­sic and Span­ish 1M1 Stephen Robin­son Maths 1M1 Penny Wise­man Art, French, Ge­og­ra­phy, Maths, Mod­ern Stud­ies, School Award for Dance

1M2 Tay­lor Dun­can Bar­rie Home Eco­nom­ics and Science

1M2 Natasha Camp­bell Maths and Science 1M2 Hassi Carville-White Maths 1M2 Ayla Haq Drama, French, Ge­og­ra­phy, History, Maths, Mod­ern Stud­ies, Science,

Span­ish, Tech­ni­cal and Gold in Shot Putt

1M2 Louis Hayes French, Ge­og­ra­phy, History, PE, Science and Span­ish

1M2 Neve Hin­shel­wood Art, French, Ge­og­ra­phy, Mod­ern Stud­ies, Science, Span­ish and Gold in Javelin

1M2 Lau­ren MacKay Art, Drama, English, French, Ge­og­ra­phy History, Home Eco­nom­ics, Maths, Mod­ern Stud­ies, Mu­sic, Science and Span­ish

1M2 Kyle Maxwell Drama, Mod­ern Stud­ies, PE and Science

1M2 Cole McKin­non PE, Gold in High Jump and Javelin, sil­ver in 1200m, Shot Putt and Bronze in 300m

1M2 Jor­dan Miller Maths and Science

1M2 Ju­lia Nee­son Drama, French, Ge­og­ra­phy, History, Maths, Mod­ern Stud­ies, Science and Span­ish 1M2 Chloe Rees Science 1M2 Matthew Ross Art, Maths, PE and Science

1M2 Kyle Sor­bie Drama, History, Mod­ern Stud­ies, Science and Span­ish

1M2 Evan Theobald Ge­og­ra­phy, History, Mod­ern Stud­ies, Science, Span­ish and Bronze in 1200m

1M2 Emma Waugh Art, Drama, English, Ge­og­ra­phy, French, History, Home Eco­nom­ics, Maths, Mod­ern Stud­ies, Mu­sic, PE, Science, Span­ish, Tech­ni­cal, School Award for Christ­mas Con­cert and Gym­nas­tics Team, Bronze in 300m 1M2 Adam Welsh History and PE 1T1 Chanell Bell Maths 1T1 Chloe Bur­ton Drama, Span­ish, Sil­ver in 300m and 1200m 1T1 Dy­lan Causer Art 1T1 Lily Crich­ton Art, Drama, English, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Science and Span­ish

1T1 Jamie Dig­nall Art, French, Ge­og­ra­phy, Home Eco­nom­ics, Maths, Mu­sic, PE, Span­ish and Tech­ni­cal

1T1 Ni­cola Jane Eadie Art, French, Maths and Span­ish

1T1 Lau­ren Gor­man Maths and Span­ish

1T1 Ian Gulline Art, French, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Mu­sic and Science

1T1 Kelsey Hall French, Maths and Span­ish 1T1 Kyle John­stone Maths 1T1 Paige Mur­doch Maths 1T1 Josh Rankin Drama, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Maths, Mu­sic, Science and Tech­ni­cal 1T1 Fraser Scott PE 1T1 Kate­lyn Shanks Drama, Ge­og­ra­phy, Maths, Mod­ern Stud­ies, Span­ish, Sil­ver in High Jump and Bronze in Shot Putt

1T1 Lewis Slivin­ski History, Home Eco­nom­ics and Maths

1T1 Leona Stewart Art, English, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Maths, Mod­ern Stud­ies, Mu­sic, Science, Span­ish, Tech­ni­cal, School Award for Christ­mas Con­cert

1T1 Natasha Tait Mu­sic and Span­ish

1T1 Mitchell Thorn­ton French, Ge­og­ra­phy, History, Science and Span­ish 1T2 Aliyah Ahmed Maths 1T2 Emily Armstrong Drama, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Mu­sic, Science, Span­ish, School Award for Dance

1T2 Dean Cham­bers Art, Drama, English, French, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Maths, Mod­ern Stud­ies, Mu­sic and Tech­ni­cal 1T2 Lewis Con­nelly Mu­sic 1T2 Som Dun­lop Art, Drama, English, History, Mod­ern Stud­ies, Science, Span­ish and School Award for Dance

1T2 Me­gan Gem­mell Art, Ge­og­ra­phy, Home Eco­nom­ics, PE, Span­ish, School Award for Gold Medal for Scot­land in Gym­nas­tics and Gym­nas­tic Team, Sil­ver in Long Jump 1T2 Max Gil­looly Maths 1T2 Rahhma Jaleel Art, Home Eco­nom­ics and Span­ish

1T2 Ruairidh MacGre­gor French, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Mod­ern Stud­ies, PE, Span­ish, Gold in 1200m and Sil­ver in 300m

1T2 Re­becca Ma­son Art, Ge­og­ra­phy, History, Maths, Science and Span­ish 1T2 Cameron McGhee Maths 1T2 Calum McPad­den Ge­og­ra­phy and Maths

1T2 Jac­qui Miller History and Span­ish 1T2 Lewiss Pater­son Maths 1T2 Reece Pater­son Drama, Ge­og­ra­phy, Mod­ern Stud­ies and Span­ish

1T2 An­gus Robb Art, ICT, English, French, Ge­og­ra­phy, History, Home Eco­nom­ics, Maths, Mod­ern Stud­ies, Mu­sic, Span­ish, Tech­ni­cal, Bronze in Long Jump 1T2 Chantelle Sichi Maths RHS Lewis Smart Gold in Shot Putt

Newspapers in English

Newspapers from UK

© PressReader. All rights reserved.