Mousse

Me proshutë koto

200 Receta - - Antipasta -

Përgatitja:

Në një mikser grijmë fillimisht proshutën, më pas shtojmë rikotën dhe Parmigiano-n, panën, kripë e piper. E përziejmë derisa të bëhet si krem. E lëmë në frigorifer për 2 orë në një kuti me kapak që të përzihen aromat me njëra-tjetrën dhe më pas e shërbejmë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.