Finger

Food me dardhë dhe proshutë

200 Receta - - Antipasta -

Përbërësit:

2 dardhë

70g proshutë krudo Hako në feta të holla

70g djathë Gorgonzola

1-2 lugë gjelle mjaltë

pak lëng limoni

Përgatitja:

1. Në fillim, do të vendosim fetat e proshutës në një tigan pa vaj dhe do t’i skuqim për një minutë, deri sa të bëhen krokante. 2. Lajmë dardhët dhe pa i qëruar, i presim në feta të rrumbullakëta të holla dhe i lyejmë me pak lëng limoni. Mbi secilën prej tyre do të vendosim një copë proshutë, 2-3 kubikë djathi. I spërkatim me pak mjaltë dhe mund t’i shërbejmë menjëherë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.