Finger

Food me djathë rozë

200 Receta - - Antipasta -

Përbërësit

për 6 copë si në foto:

Bukë e bardhë për Tramezzini, 3 feta të gjata

100g djathë Philadelphia ¼ panxhar i kuq i zierë paraprakisht kripë ● piper ● gjalpë

Përgatitja:

1. Në blender grijmë: djathin me panxharin, pak kripë dhe piper derisa të kemi një krem homogjen me ngjyrë. 2. Presim fetat e bukës në 6 kuadrate. I lyejmë secilën me pak gjalpë dhe një shtresë me kremin e mësipërm. 3. I vendosim sipër njëra-tjetrës, vëmë sipër nga një kruajtëse dhëmbësh dhe i ruajmë në frigorifer të mbuluar me letër plastike për kuzhinë deri në momentin që do t’i shërbejmë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.