Rizoto

Me dardhë e Gorgonzola.

200 Receta - - Pjata Të Para -

Përbërësit për 4 persona:

Përgatitja:

1. Në një tenxhere skuqim me gjysmën e gjalpit qepën e grirë imët dhe, kur ajo të jetë zverdhur mirë,

shtojmë orizin. Kur kokrrat e orizit të kenë ndërruar ngjyrë, e spërkatim me verë. 2. Pasi vera të ketë avulluar, mbulojmë orizin me lëng të valuar, i hedhim kripë dhe e lëmë të ziejë. 3. Përziejmë herë pas here dhe shtojmë lëng të valuar sipas nevojës. 4. Pesë minutat e fundit do të shtojmë dardhët e qëruara e të prera në kubikë, Gorgonzola-n në kubikë

dhe rozmarinën të grirë imët. I përziejmë të gjitha me kujdes. 5. Kur orizi të ketë zierë, e provojmë për kripë e piper, shtojmë gjalpin që kishim lënë mënjanë dhe i

përziejmë me shpejtësi. 6. Pjatat i zbukurojmë me feta dardhe të prera hollë dhe rozmarinë të freskët.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.