Salcë

Për të shoqëruar mish, peshk dhe zarzavate të pjekura në grilë

200 Receta - - Pjata Kryesore -

Përbërësit

për 4-6 persona:

1 spec djegës i kuq

1 spec i vogël i verdhë

1 spec i vogël i kuq

1 qepë e kuqe

3 thelpinj hudhër të qëruar

1 kanoçe salcë domatesh

2 lugë gjelle borzilok i grirë

lëngu 1 limoni të vogël

kripë, piper

Përgatitja:

1. Hedhim në blender të gjithë përbërësit e mësipërm dhe i grijmë derisa të kemi një salcë homogjene. 2. E lëmë të pushojë për 2-3 orë në frigorifer që të përzihen mirë aromat me njëra-tjetrën dhe më pas e shërbejmë. 3. Duron në frigorifer për 2-3 ditë, e konservuar në një kuti me kapak hermetik.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.