Salcë

Me djathë të bardhë

200 Receta - - Pjata Soqëruese -

Përgatitja:

1. Fusim të gjithë përbërësit e mësipërm në blender dhe i grijmë shumë imët. Salca është gati për t’u përdorur. 2. Ndërkohë pjekim zarzavatet të

cilat mund të jenë sipas dëshirës. 3. Patëllxhanët, kungullin, të larë dhe të tharë i ndajmë në feta të holla pa i qëruar. 4. Hudhrës i heqim vetëm pjesën e sipërme, por pa e qëruar edhe këtë. 5. Finokët i ndajmë në copa të mëdha. 6. I lyejmë zarzavatet e mësipërme me ndihmën e një peneli me pak vaj ulliri nga të dyja anët, hudhrën e lyejmë te pjesa që e kemi prerë dhe anash saj. I pjekim në furrë të vendosura në tavë me letër furre me 200°. Konsumohen të vakëta, të shoqëruara me salcën e mësipërme.

Ideale për të shoqëruar zarzavate të pjekura në grilë ose të ziera.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.