Sallatë

Dimërore

200 Receta - - Pjata Soqëruese -

Përbërësit

- sipas dëshirës:

çikore e kuqe

sallatë jeshile e njomë

arra

mollë jeshile

djathë Emmental

kokrra shege

kivi

vaj ulliri, uthull balsamike, kripë

Përgatitja:

1. Lajmë sallatën dhe çikoren, i thajmë mirë e pasi i presim, i hedhim në një tas të madh. Shtojmë këtu djathin të ndarë në kubikë, kokrrat e shegës, mollën të ndarë në feta të holla dhe arrat e thërrmuara.

2. Përgatisim salcën që do të hedhim: përziejmë në një tas të vogël vajin e ullirit, uthullën balsamike, kripën dhe e hedhim sipër sallatës. Shërbehet menjëherë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.