Biskota

me arrë kokosi

200 Receta - - Pjata Kryesore -

Përgatitja:

1. Në një tas përziejmë miellin me arrën e kokosit dhe shtojmë sodën nëpërmjet një site. Hapim një gropë në mes dhe hedhim vezët, sheqerin, kosin dhe vajin. I përziejmë mirë derisa të kemi një brumë homogjen. 2. E mbështjellim brumin me letër plastike për kuzhinë dhe e lëmë në frigorifer për 30 minuta. 3. Hapim brumin me petës dhe e presim me forma sipas dëshirës. I vëmë biskotat në tavë me letër furre dhe i pjekim për 15 minuta, në furrë të ngrohur më parë me 200°.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.