Patate

furre me qepë

200 Receta - - Pjata Soqëruese -

Përbërësit

6 kokrra patate (të reja, akoma më mirë) 2 qepë ● 1 lugë gjelle gjalpë vaj ulliri për të lyer tavën

● rozmarinë

kripë, piper

Përgatitja:

për 4-6 persona: 1. Ndezim furrën me 200°. Qepët e qëruara i presim në feta të holla. I lëmë mënjanë. Lajmë dhe presim patatet në feta të holla. I lajmë përsëri mirë dhe i kullojmë. I hedhim në tavë të lyer me pak vaj ulliri. Sistemojmë sipër qepën dhe i hedhim kripë e piper, copa të vogla gjalpi dhe rozmarinë. 2. Mbulojmë tavën me letër alumini në mënyrë sa

më hermetike. I pjekim në furrë për 40 minuta. 3. Heqim letrën e aluminit dhe e lëmë tavën ende në furrë derisa patatet të kenë marrë ngjyrë dhe të jenë bërë krokante.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.