Gazeta Shqiptare

114 grabitje, ja shqiptarët që ishin kthyer në tmerrin e Italisë veriore

Mediat italiane: Vlera e vjedhjeve, 200 mijë euro

-

Goditet

banda e gra bitësve shqiptarë, në pranga dy persona. Në kuadër të operacioni­t të koduar "Selfie", në pranga kanë përfunduar, Bedri Demaj, 31 vjeç dhe Armir Gjecaj, 26 vjeç. Sipas mediave italiane, kjo bandë akuzohet për 114 vjedhje, me një vlerë totale prej 200 mijë eurosh. Të njëjtat burime theksuan se që prej korrikut të vitit 2015 deri në janar të 2016- ës, ky grup ishte kthyer në tmerrin e qyteteve të Italisë veriore. Sakaq, për këtë operacion u lëshuan 20 urdhër- arreste.

Sakaq, dy shqiptarët, në bashkëpuni­m me Ilir Ndrejajn, janë autorë të të paktën 4 grabitjeve. Gjatë "aktiviteti­t" të tyre ata nuk kanë ngurruar të qëllojnë edhe me armë.

Ilir Ndrejaj u arrestua në janar, ndërsa Demaj dhe Gjecaj arritën të arratisesh­in. Ndërkaq, pjesë e kësaj bande është edhe Dorjan Gjoka, i cili pritet të ekstradohe­t nga Shqipëria.

 ??  ??

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania