Partizani- Tirana, diferencat janë të mëdha, por fusha i zeron

Gazeta Shqiptare - - PRESIDENTI I REPUBLIKES -

jen e javës së shkuar në Vlorë, teksa në derbi do të kërkojë të rikthehet te suksesi. Gjithsesi derbi nuk është një ndeshje, është ndeshja, dhe kur skuadrat do të zbresin në fushën e blertë, këto diferenca të mëdha do të zerohen pasi të dyja ekipet do të luftojnë për kre- narinë e tifozëve. Skënder Gega do të ketë në dispozicion të zgjedhë më të mirët. Asnjë pezullim nuk rëndon në kampin e kuq, ndërsa pritet të rreshtohet nga minuta e parë e njëjta skuadër që luajti në Vlorë ndaj Flamurtarit. Nga ana tjetër Ardian Mema do t'i besojë ekipit që barazoi me Skënderbeun, por duhet të zëvendësojë Bedri Grecën e skualifikuar, me teknikun bardheblu që ka ndërmend të spostojë Sentamun në krahun e majtë duke zhvendosur Hasanin në majë të sulmit dhe Mavejen në krahun e djathtë. Gjithsesi një alternativë e vlefshme është edhe Blazhesvki, por detajet e fundit do të përcaktohen vetëm përpara takimit të së premtes.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.