"Cakaj", ish- ministri i Jashtëm: Thjesht është një maskë

Gazeta Shqiptare - - Përplasja -

Deputeti

dhe ish- ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Kas triot Islami i ftuar në emisionin "Kjo Javë" në News 24 foli për emrin e Gent Cakajt, i propozuar nga Rama si ministër i Jashtëm. Sipas tij, Gent Cakaj është një figurë e vogël. "Nuk është thjesht në nivelin e politikës së jashtme, më shumë se "furtunë" unë do e quajë si "maska", Gent Cakaj. Edhe në Kosovë nuk di askush detajet e marrëveshjes për integritetin e Kosovës, por as në Shqipëri nuk e di. Rama nuk është shprehur, ai ka lënë të kuptohet se është në dijeni. Rama ka heshtur duke mos shprehur asgjë, kjo ka një pjesë që lidhet me ministrin e jashtëm. Dua të them që askush nuk di detaje, por thuhet se do të preket integriteti i Kosovës",- tha Islamaj.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.