Ramsej vjen që në janar, nëse Benatia kalon tek Arsenali

Gazeta Shqiptare - - Intervista -

Juventusi

dhe Aron Ramsej e kanë arritur mar rëveshjen mes tyre, por mund të gjendet edhe një "çelës" në marrëveshjen e bardhezinjve me Arsenalin, për të përshpejtuar ardhjen e uellsianit në Torino që në janar.

Bëhet fjalë për Medi

Benatia, mbrojtësi i cili për momentin është i dëmtuar, mund të jetë një zgjedhje e dobishme për formacionin e Unai Emeri.

Marokeni pësoi një dëmtim para nisjes së ndeshjes së djeshme ndaj Bolonjës dhe do i duhet të humbasë edhe finalen e Superkupës ndaj Milanit. Benatia e ka bërë të qartë që nuk është i kënaqur me minutat e dhëna nga Alegri dhe një ofertë e mirë do sillte edhe largimin e tij drejt Londrës, që nga ana tjetër do përshpejtonte edhe ardhjen e Ramseit që në janar.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.