Opozita protestë në Tiranë, Rama të shtunën në Vlorë

Gazeta Shqiptare - - Protesta -

Teksa

të shtunën pritet të zhvillohet protesta e opozitës në Tiranë, kryeministri Edi Rama duket se do të vijojë axhendën normale të takimet. Kreu i qeverisë do të jetë në Vlorë. Të paktën kështu bën me dije ish- ministri i Transporteve, Damian Gjiknuri, i cili shkruan se të shtunën bashkë me Ramën do të jetë në Vlorë, në kuadër të takimeve publike "Bashkia që duam". "Në kuadër të takimeve publike të turit ' Bashkia që duam', kryeministri Edi Rama do të jetë të shtunën në qytetin e Vlorës. Vëmendja e shtuar e qeverisë për qarkun e Vlorës tashmë është e prekshme përmes investimeve të kryera dhe projekteve të planifikuara. Ftoj të gjithë qytetarët të jenë në orën 10: 30 në sheshin e ' Flamurit'", shprehet z. Gjiknuri. Po ditën e shtunë në orën 11: 00 do të nisë protesta e opozitës.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.