Gazeta Shqiptare : 2019-02-15

Vrasjet E Grave : 21 : 21

Vrasjet E Grave

OPINION - 21 E premte 15 Shkurt 2019 Opinioni i DASHI E premtja do t'ju sjellë disa fitore të mëdha. Ka gjasa të rriteni në përgjegjësi në punë dhe t'ju rritet rroga. Ata që kanë biznesin e tyre, nuk duhet të braktisin idetë kreative. Rekomandohet të eksperimentoni në biznes dhe në marrëdhëniet tuaja personale. DEMI Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë kujdes në punë. Është e rëndësishme të tregoni profesionalizëm, pasi kjo mund të rrisë shanset për një takim prestigjioz. Ata që kanë menduar të ndryshojnë vendin e punës, do t'u buzëqeshë fati. BINJAKET Nga Andi Bushati Binjakët këshillohen të heshtin, pasi mund të bëheni pjesë e një konflikti. Megjithatë, në përgjithësi do të jetë një ditë e qetë. Gjithashtu, ka gjasa që sot t'i jepni shans një romance të re, e cila do t'ju falë emocione pafund. ( vijon nga faqja 1) ... që ushqejnë një urrejtje "ad personam" kundrejt Edi Ramës, të tjerë, kundërshtarë bazikë të tij, mund të shtrojnë dilemat: A ishte e nevojshme boja, pas spektaklit me vezë të Endri Hasës dhe goditjes me çizme të Monikës? A fiton pikë një opozitë politike duke u marrë personalisht me Ramën, gjë që në çdo strategji komunikimi pranohet si një mënyrë për t'u shmangur nga thelbi i politikave të kryeministrit? A kanë nevojë PD- LSI të ndërmarrin akte të tilla që zakonisht janë mjete të grupimeve të vogla ekstremiste, që i përdorin për të reklamuar idetë e tyre të margjinalizuara? A shton diçka më shumë njollosja fizike e një politikani, kur opozita e ka kapur atë me presh në duar si hajdut, e ka faktuar si vjedhës së zgjedhjeve, e ka vizatuar si bashkëfajtor të oligarkëve? Ngritja e këtyre çështjeve të shpie në përgjigje dëshpëruese. Ato të bëjnë të mendosh së PD- ja po privilegjon betejën teatrale përpara asaj reale, se goditja me vezë ishte reagim ndaj pafuqisë për të djegur mandatet, se hedhja e çizmes ishte si justifikim ndaj pamundësisë për të bojkotuar zgjedhjet, se shiringa me bojë ishte pavendosmëri për ta lënë Ramën fillikat, mes sistemit të kapur prej tij. Gjithkush që vret pak mendjen e kupton se një forcë që ka në dorë akte politike ( si braktisja përfundimtare e Kuvendit, apo refuzimi për të hyrë në betejën lokale të qershorit) nuk ka pse ndërmerr nisma kozmetike. Gjithkush që e njeh politikën, e di se me mjekrën e llangosur me bojë, apo me kostumin e përlyer me vezë Edi Rama mund të luajë më mirë rolin e mëshirueshëm të viktimës, sesa po ta lësh atë të duket si autokratin e një vendi, ku partia e vetme e tepsisë ka asgjësuar pluralizmin politik. Në këtë kuptim, kjo GAFORJA Kjo e premte nuk premton të jetë dita juaj e duhur. Do të vini re indiferencë nga ana e miqve të ngushtë ose e partnerit/ partneres suaj. Do të bënit mirë të kryenit aktivitetet që ju dëshironi, në mënyrë që të çliroheni nga stresi. LUANI Do të përjetoni një gjendje të paqëndrueshme emocionale. Megjithatë, kjo nuk do të zgjasë shumë. Sa i përket anës financiare, do të jetë dita e duhur. Përgjithësisht dita do të kalojë lehtë, pa ndonjë ngjarje dramatike. VIRGJERESHA Virgjëreshat rekomandohen që të shmangin zhvillimin e ndonjë bisede serioze. Mund të përfshiheni në problemet e dikujt tjetër. Përqendrohuni te vetja dhe te prioritetet tuaja. Përpiquni fort që të përfundoni një projekt të rëndësishëm, që keni nisur. PESHORJA Disa Peshore do të kenë dëshirë të relaksohen gjatë kësaj të premteje, duke marrë parasysh punën e lodhshme që ju keni bërë gjatë javës. Kjo ditë është ideale për t'u relaksuar dhe për të qëndruar me të afërmit tuaj. Për ata që nuk mund ta shmangni punën sot, kërkoni ndihmën e të tjerëve. AKREPI Të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë vërtet të këndshme. Propabiliteti për takime romantike është i lartë. Ndoshta dikush do të gjejë partnerin perfekt për të ngritur një biznes. Fat i mirë parashikohet edhe në çështjet financiare. SHIGJETARI Shigjetarët do të arrijnë aty, ku të tjerët nuk munden sot. Ndoshta kjo i referohet faktit që mund të mësoni një informacion sekret. Por mund të krijoni edhe një lidhje të re romantike, në bazë të njohjeve të reja. BRICJAPI lloj Disa Bricjapë do të punojnë këtë të premte më shumë se ditët e tjera. Ka gjasa që të përballeni me një konflikt në familje. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia për të kaluar një mbrëmje të këndshme nën praninë e partnerit/ partneres suaj. UJORI Do të jetë një ditë e mbushur me shqetësime. Rrezikoni që një konflikt me një nga të afërmit tuaj të përshkallëzohet, por mund të bëhet fjalë edhe për një problem financiar. Mos hezitoni të kërkoni ndihmë nga ata persona që ju i besoni. PESHQIT Do të jetë një ditë përgjithësisht monotone. Do të ishte e udhës që të shmangnit rutinën e përditshme. Mos lejoni problemet të dominojnë mendimet tuaja. Bëhuni optimistë për t'i parë gjërat me sy tjetër dhe për të ecur përpara. PRINTED AND DISTRIBUTED BY PRESSREADER PressReader. com + 1 604 278 4604 ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY COPYRIGHT AND PROTECTED BY APPLICABLE LAW

© PressReader. All rights reserved.