Protesta, Kryemadhi: Rama nuk ka bërë llogaritë, Tirana në shesh

Kryetarja e LSI flet për bllokimin e autostradës

Gazeta Shqiptare - - Protesta -

Kryetarja

e LSI- së, Monika Kryemadhi, takoi dje strukturat e partisë në Laprakë. Kryemadhi në fjalën e saj u shpreh se sot në shesh do të jenë dhe shumë socialistë, pasi janë të pa punë dhe të zhgënjyer me këtë qeveri. Sipas saj, Rama ka frikë nga humbja e pushtetit në PS dhe në qeveri, por koha e tij ka mbaruar. "E keni parë si e ka rrethuar veprën e tij artistike si të ishte në diskotekë? Sikur të kujdesej për shqiptarët aq sa është kujdesur për dekorin e kryeministrisë do të ishim shumë të lumtur. Më shumë i dhimbset neoni se sa shqiptarët, minatorët, të rinjtë. Ai njeri ka ikur që dje, por ikja e tij nuk mund të mbajë peng të ardhmen e shqiptarëve. Shqipëria është shtëpia e

dentëve në radhë të parë. Ai i shpërfilli kërkesat tuaja. Rama ka shumë frikë rininë e shkolluar. Nesër ( sot), shqiptarët e bashkuar si asnjëherë në 30 vite do të marrin faktin e tyre në dorë. Nesër ( sot) Rama para drejtësisë ose t'i bashkohet Gruevskit në azil"- tha Basha. Edhe nga Unaza e Re ku takoi protestuesit, kreu i PD- së ironizoi kryeministrin Edi Rama se po ia mbath nga protesta e opozitës. "Shtëpitë e tyre nuk arriti t'i prishë antiligji, oligarkët hajdutë nuk gjejnë vrimë miu ku të futen dhe Edi shqiptarëve. Për Ramën mund të jetë kolibe qensh, por ne këtu do të ndërtojmë të ardhmen tonë, vend më të bukur nuk ka",- u shpreh Kryemadhi. Po ashtu ajo komentoi dhe bllokimin e autostradës, në të cilët do të ketë punime gjatë ditës së sotme, duke thënë se qytetarët nuk i ndal askush. "Frika për protestën e nesërme i

Rama, arroganti, fjalëpisti, kryehajduti po bëhet gati t'ia mbathë, nesër ( sot) në Vlorë, pasnesër në azil. Ky është shembulli konkret i forcës që keni në duar bashkëqytetarët e mi, kurrë nuk mund ta ketë fatin tuaj në dorë asnjë qeveritar, fatin tuaj e keni në dorë ju, e bëni ju, deklaroi z. Basha. Përkrah banorëve të Astirit, simbol i rezistencës 105 ditore në mbrojtje të banesave tyre, Basha tha se e keqja ka zaptuar çdo pjesë të këtij vendi. "E keqja nuk është varfëria, varfëria është pasojë e të keqes, e keqja është qeveria ka bërë që të bllokojnë rrugën, që të kërcënojnë shoferët e autobusëve, por nuk kanë bërë një llogari të vogël se e gjithë Tirana do të vërshojnë në shesh. E gjithë Tirana do të protestojë, pasi do t'i tregojë Ramës që është i vetëm. Nesër ( sot) në shesh janë të gjithë qytetarët dhe jo politika", u shpreh kryetarja e LSI.

që është kapur duke vjedhur taksat tuaja, buxhetin tuaj, pasuritë tuaja, është kapur siç tregon ' Zëri i Amerikës' duke vjedhur pushtetin në bashkëpunim me krimin e organizuar, është kapur duke vjedhur votat tuaja, vullnetin tuaj. Kjo e keqe kudo në Europë do ta kishte marrë një përgjigje përmes votës së lirë ose përmes drejtësisë që funksionon. Këto dy shtylla përkohësisht kanë rënë. Me 16 shkurt para Kryeministrisë në orën 11 ju keni në dorë të diktoni çdo ndryshim", deklaroi kreu i PD- së.

Kreu i PD- së, Lulzim Basha

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.