Berisha: Rama urdhër policisë, po kontrollojnë në hotele

Gazeta Shqiptare - - Protesta -

Ish-

kryeministri Sali Berisha akuzoi dje se kryeministri Edi Rama ka dhënë urdhër që të kontrollohen të gjithë kosovarët që janë akomoduar në hotele në vend. Sipas mesazhit që publikoi Berisha thuhet se policia po bën reprezalje hotele për të marrë identitetin e klientëve Kosovë. "Shfazohet i tmerruar Rama nga Kosovarofobia!", shprehet ish- kryeministri. Berisha zbardhi mesazhin e qytetarit dixhital: "Me urdhër të Ramës ka shkuar policia në gjithë hotelet e Tiranës, Durrësit dhe Vlorës dhe u ka kërkuar që t'i japin info për të gjithë kosovarët që do jenë në hotel. Policia u bën reprezalje hoteleve për t'u marr identitetin e klientëve kosovar". Z. Berisha shkruan: "Aalbanofobi Edvin Kristaq Mbatharaku është i tmerruar edhe nga mijëra shqiptarë që kanë hyrë 24 orët e fundit në Shqipëri nga Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi Presheva, Milano, Vjena, Hamburgu, Londra, Parisi. Duke dënuar qëndrimet e tij prej mbatharaku të lemeritur, përshëndes vëllazërisht të gjithë ata shqiptarë që kanë ardhur dhe po vijnë për të dëshmuar dhe firmosur fundin e Kakistokracisë në Shqipëri".

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.