Ndodh e papritura për Rita Orën, i vjedhin një shumë të madhe parash

Gazeta Shqiptare - - Sigurimi Vullnetar -

më larg se dje këngëtares së njohur, Rita Ora i kanë vjedhur një shumë të konsiderueshme parash. Vjedhja ka ndodhur nga kontabilisti Andrew Munday, i cili mashtronte klientët e tij VIP, me profil të lartë. Ai merrte para nga fitimet e këngëtareve dhe personazheve të njohur. 37- vjeçari vodhi paratë e tyre ndërkohë që ishte i punësuar nga firma e kontabilitetit Blue Cube Business Ltd, tha policia. Avokati i këngëtares shqiptare, Graham Shear, tha se një pjesë e mirë e parave që iu morën Rita Orës janë rikuperuar. Shear e konsideroi si “mjaft të turpshme” veprimet e Munday. Ndërkaq Rita ende nuk ka reaguar në lidhje me këtë lajm.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.