Fitore e çmendur e Teutës, Kukësi në kolaps total

Në "Niko Dovana" mbyllet 2- 1. Rexhinaldo kaloi në epërsi Kukësin, Teuta përmbysi me Prognin dhe Arapin Durrsakët ngjiten në vendin e dytë me 39 pikë

Gazeta Shqiptare - - Sigurimi Vullnetar -

të vijë 11- metërshi për verilindorët pas topit të prekur me dorë në zonë nga Osmani. Do të jetë Ulliam Kordero, ai që do të marrë përsipër penalltinë, por Isli Hidi pret deri në momentin e fundit, duke mos u mashtruar nga braziliani dhe duke pritur këtë 11- metërsh, që sjell një festë të jashtëzakonshme në "Niko Dovana". Teuta fiton dhe feston me të drejtë me tifozët e saj, falë një loje shumë

të mirë dhe një forme të jashtëzakonshme të Isli Hidit. Një fitore që i jep vendin e dytë, ndërkohë Kukësi pëson humbjen e dytë radhazi dhe tashmë te verilindorët situata është e paqartë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.