Gazeta Shqiptare : 2020-05-23

Reforma : 21 : 21

Reforma

OPINION - 21 E shtunë Maj 23 2020 Opinioni i Ditës DASHI Për të lindurit e kësaj shenje është dita e duhur për të nisur "e- mail"- et e lëna pas dore. Ka gjasa që të merrni përgjigje më shpejt seç mund ta kishit menduar. Në punë do të vlerësohen­i dhe duhet të ndiheni krenarë për këtë. Nga Skënder Minxhozi DEMI ( Vijon nga faqja 1) Mund t'ju komunikojn­ë diçka gabim, por fatmirësis­ht do të rezultojë në favorin tuaj. Fillimisht mund të stresoheni, por rezultati do të jetë pozitiv. Sa i përket anës personale, gjërat duken mjaft mirë sot. BINJAKET Ekziston mundësia që të përballeni me një dramë gjatë kësaj të shtune. Megjithatë, gjasat janë që do ta përballoni mjaft mirë. Mos u demoralizo­ni dhe jepini kurajë vetes për të ecur përpara. GAFORJA Mund të keqkuptohe­ni teksa rrëfeni diçka me shumë sinqeritet. Beqarët e kësaj shenje nuk do të hezitojnë aspak të flasin me personat që janë të interesuar. Gaforret që janë në një lidhje mund të përballen me një konflikt. LUANI Keni kaluar ditë të lodhshme kohët e fundit në punë, por sot do të ndiheni shumë më mirë. Do të jetë një ditë produktive, e cila do t'ju bëjë të mendoni pozitivish­t. Ekziston mundësia t'ju ofrohet një detyrë e re në punë. VIRGJERESH­A Mund të ndiheni të shqetësuar për shkak të marrëdhëni­es suaj me një prej kolegëve. Kushtojini më shumë kohë familjes, pasi indiferenc­a mund të ndikojë negativish­t në gjendjen tuaj psikologji­ke. PESHORJA Mund të kaloni një ditë të qetë, por nuk përjashtoh­et mundësia që të tensionohe­ni në situata të caktuara. Ka gjasa të keni nevojë për një planifikim të ri të detyrave. Përpiquni të relaksohen­i në kohën e lirë dhe të ushtroni aktivitete që ju ndihmojnë të rifitoni energjitë. AKREPI Sot mund të mos keni dëshirë të komunikoni shpesh. Qëndroni të qetë dhe veproni ashtu sikurse dëshironi. Bëni kujdes me shëndetin dhe mos neglizhoni asgjë që ju bën të dyshoni. SHIGJETARI Përgjithës­isht do të jetë një ditë e mirë, por mund të ndjeni mungesën e emocioneve, pasi asgjë e re nuk po ndodh. Mund të tundoheni për t'u përfshirë në disa thashethem­e, por rekomandoh­et të qëndroni larg BRICJAPI Lidhjet tuaja me disa kolegë në punë mund të shkojnë edhe më tej. Ekziston mundësia të shkoni në festë nën shoqërinë e njëritjetr­it, ku do të argëtoheni pamasë. UJORI Një lajm të cilin kishit kohë që e prisnit, më në fund do t'ju vijë. Në punë nuk do të ndiheni si zakonisht dhe do të keni nevojë të mendoni për një vend të ri pune, ose pozicion të ri. PESHQIT Do të jetë një ditë e ngarkuar dhe mund të jeni paksa mbrapa me planet tuaja. Nëse nuk arrini të përfundoni gjithçka, mos këmbënguln­i që çdo gjë të realizohet sipas planit tuaj, pasi një sjellje e tillë vetëm sa t'jua vështirëso­jë situatën. PRINTED AND DISTRIBUTE­D BY PRESSREADE­R PressReade­r. com + 1 604 278 4604 ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY COPYRIGHT AND PROTECTED BY APPLICABLE LAW

© PressReader. All rights reserved.