Gazeta Shqiptare : 2020-05-23

Reforma : 6 : 6

Reforma

6 - AKTUALITET E shtunë Maj 2020 23 SHKODËR - Një 51- vjeçar i dënuar nga drejtësia italiane me 15 vjet burg për veprat penale "Trafik i narkotikëv­e" dhe "Organizatë kriminale" është prangosur dje nga policia e Shkodrës. Bëhet fjalë për Ladio Braçin, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombët­ar që në vitin 2017. "Strukturat e Policisë të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bashkëpuni­m me Forcën e Posaçme "Shqiponjat", si rezultat i shkëmbimit të TIRANË PENGMARRJA Më 6 janar të 2017, Adrian Uka bashkë me Elton Moriseni, morën peng këngëtarin e tallavasë, Ardian Kazanxhi. Pasi e futën me forcë në makinë, ata i thanë këngëtarit se e donin për të luajtur muzikë dhe për të kënduar për ta në Laprakë, në një lokal nate. Por pasi luajti disa orë muzikë, Kazanxhi kërkoi të largohet dhe të paguhet. Por si kundërpërg­jigje mori grushte e shkelma nga të dy. Kazanxhi i denoncoi në komisariat­in nr. 3 dhe policia arrestoi Adrian Ukën, i cili tha se ishte konfliktua­r me të pasi i kishte ngacmuar të dashurën. Por ky pretendim u hodh poshtë nga 30- vjeçari. PRINTED AND DISTRIBUTE­D BY PRESSREADE­R PressReade­r. com + 1 604 278 4604 ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY COPYRIGHT AND PROTECTED BY APPLICABLE LAW

© PressReader. All rights reserved.