Ditari sekret i Edi Ramës

Intervista - - HUMOR -

Ora 07.00: Sapo nisem nga Lalëzi drejt zyrës. Jam kënaq si asnjëherë tjetër këtë fundjavë. Me shije kokëlopa që vjen çdo javë këtu. Për Ilirin e kam.

Ora 09.45: Më merr në telefon Balla dhe më thotë se çdo bëjmë me ata tetë deputetët hollandezë që do vijnë sot. Çoja Lulit i thashë meqë i thonë shpesh dhe hollandezi.

Ora 14.00: Gramozi më njofton se deputetët hollandezë kishin mbetur të pakënaqur dhe deklaruan se është akoma shpejt për hapje negociatash. “Unë do t’i sulmoj, më tha Ruci, po ti?”. “Dhe unë para teje”, i thashë. “Pas meje”, më tha. “Para teje”, i thashë. Luajtëm pak kungulleshka.

Ora 16.20: U nisa për në Lezhë në një takim për llogaridhënie. Alamet emri i kam gjet, hahah. Dhe kush, unë? Unë me dhënë llogari. që vetëm kërkoj?! Të shkoj të bëj pak gallatë me popullin.

Ora 17.44: Se ç’më doli një veshllapush këtu në takim dhe më kërkon llogari për shëndetësinë falas që kam premtuar. Unë e premtova për në Tirone i thashë, jo për në Lezhë. Kaq deshën dhe ja plasën së qeshuri.

E MARTË

Ora 06.33: Jam ngrit shpejt dhe po pi kafe turke në ballkon. Nga këtu po mua.

Ora 10.05: Ndodhem në zyrë gati për të ik në Laç. Nuk po di kujt t’i them që të organizojë takimin dhe mos na mbledhi shumë nga ata që kërkojnë llogari, pasi të fortët që kisha atje i kam fut në burg të gjithë.

Ora 13.06: Ka gallatë nëpër këto takime që organizoj. Ngrihet njoni në Laç dhe më kërkon tapinë. “Kam 6 vjet që nuk ma japin” -tha. E bona për një lek drejtorin e hipotekës që ishte të gjithë hipotekat?

Ora 21.30: Jam live me Dudushin në Top. Po më pyet se a do rriten pensionet këtë vit. Do rriten i thashë, por nuk po na lenë rehat reformat. Se mos marrin vesh pensionistët nga reformat. Ata mjafton t’i nderosh me grusht dhe nuk duan asgjë.

E MËRKURË

- li për bukë të thekur me djathë dhe ullinj. Kam hongër katër feta buka. Lash nam për zotin. Po shtoj shumë në peshë prapë.

Ora 10.45: Sapo futem në zyrë më me vëllain tim për publikimet që ka bërë PD?”. “Unë kam hallin e vëlliat zot familjes”, i thashë dhe ia mbylla tel.

Artën për ndryshimet në prokurori. Kjo është qershia mbi tortë. Mora Sajen dhe i thashë a u qetësove ndopak. “Shkarko Xhafën urgjent se ndryshe…”, ma ktheu Saja.

Ora 19.00: Më vjen një sms ku më informon se dosjen e vëllait të Xhafës e ka çuar Saimiri tek Luli. Hmmmm, kjo përputhet edhe me ultimatumin që më dha Saja. Biri i kurvës po na bën çorbë…

E ENJTE

edhe seancë parlamentare. Në disa raste më pëlqejnë këto seanca. Kam dhënë urdhër që garda të kontrollojë Mulin për miell. Shyqyr u ngroh koha dhe nuk vishen më çizme tani.

Ora 10.45 : U ngrit Luli dhe foli jashtë rendit të ditës. Sapo i mbaroj minutazhi i hiqet mikrofoni. I modh Gramozi hahah. Po më e forta pashë - diat e transmetonin. U çorodita për pak

opozita doli jashtë. Ke parë ti se kur -

Ora 22.01: Jam duke ndjek debatet në tv. Të gjitha për vëllanë e Xhafës. për dashurinë e Erdoganit me mua,

E PREMTE

Ora 10.10: Jam në zyrë dhe po vrasim mëndjen me Fugën se ku do shkojmë të japim llogari këtë javë. Fuga gajaset kur i them kështu.

Ora 12.12: Unë pres që Meta të dekretojë drejtorin e SHISH, ai dekoron Sul Demollarin. Është duke luajt top me mua.

Ora 13.41: Paska reaguar kreu i delegacionit hollandez pas sulmit tim dhe të Gramozit. Nuk na intereson se kush këndon për Shqipërinë në Eurovizion, por se pse nuk arrestohet vëllai i Xhafës. Ah mor Fatmir, ah…nejse kot bëj ah se e kam timin në shtëpi…

Ora 19.45: Më ftoi Çani tek Zona e lirë, por kush rri dëgjon dhe pordhët e tij. Këtë fundjavë do shkoj prapë në Lalëz. Bofshi qef dhe ju të gjithë. Dilni eskursion me bukë me vete se nuk ju kushton gjë. Domate, bukë dhe djathë hahaha.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.