Hamburger me mish

gjeli deti

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT:

4 kuleç hamburgeri 250 g mish gjel deti i pjekur 3 lugë gjelle hajvar (krem specash të kuq) sallatë jeshile dhe rukola djathë i bardhë i thërrmuar 1 degë rozmarinë

PËRGATITJA:

Presim për së gjati kulaçin e hamburgeri­t dhe e lyejmë me hajvar. Vendosim sallatën të grirë imët, djathin e bardhë të thërrmuar dhe fetat e gjelit të detit. I mbulojmë me pjesën tjetër të kulaçit dhe e “vulosim” duke e shpuar me degë rozmarine.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.