Sallatë me mish gjeldeti

dhe arra

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA:

180 g sallatë trengjyrës­he 7-8 domate të thara 150 g gjel deti të bërë fije 30 g arra të pjekura 4-5 lugë karota të grira 1 lugë gjelle majonezë kripë, vaj ulliri 1 lugë gjelle lëng limoni

PËRGATITJA:

Copëtojmë me dorë sallatën në copa të vogla, shtojmë karotat, kripë, lëng limoni dhe vaj ulliri. E hedhim nëpër pjata, vendosim mbi to mishin e gjelit, e spërkatim me pak majonezë sipër dhe shtojmë arrat e pjekura.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.