Tiramisu me kos dhe panetone

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA:

copa panetone 80 ml spumante 5-6 kokrra luleshtryd­he ose shegë 250 g kos dele 1 lugë gjelle mjaltë 2 lugë çaji kakao dhe pak për pluhurosje

PËRGATITJA:

Në 4-5 tasa ëmbëlsiras­h vendosim copa të vogla panetone dhe i lagim me pak spumante. Në një tas, hedhim kosin dhe mjaltin, i rrahim mirë me një rrahëse vezësh me dorë ose elektrike. Më vonë shtojmë kakaon dhe pasi masa të jetë njëtrajtës­uar, marrim kos me lugë dhe e vendosim mbi panteone dhe mbi shtresën e kosit vendosim fetat e luleshtryd­heve. Përsërisim të njëjtën procedurë dhe e përfundojm­ë me luleshtryd­he ose shegë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.