Verë e ngrohtë dimri

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT PËR 2 LITRA VERË:

2 l verë e kuqe 4 shkopinj kanellë 2 lugë gjelle kardamom 10 filiza karafili arrëmyshk piper 1 kokërr portokall, në feta të trasha 1 grejpfrut 200 g sheqer kaf 200 ml rum

PËRGATITJA:

Hedhim verën në një ene të madhe, shtojmë sheqerin dhe gjithë erëzat njëra pas tjetrës. E ziejmë verën për gati 1 orë në zjarr shumë të ngadaltë, që gjithë erëzat të lëshojnë aromë në mënyrë organike.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.