HURMA ARABIE TË MBUSHURA ME KREM DHE BAJAME TË PJEKURA

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT:

30 hurma arabie pa fara 50 g krem rikota 1 lugë çaji mjaltë, nga shumë lule bajame të pjekura, të thërrmuara

Përgatitja:

Pasi presim hurmat për së gjati, hedhim në një tas rikotën, mjaltin dhe i përziejmë derisa të përftojmë një masë të njëtrajtsh­me. Mbushim me krem dy copat e hurmës dhe i bashkojmë, por nuk i shtrëngojm­ë fort. Kështu veprojmë me të gjitha. Më pas, i kalojmë në thërrimet e bajameve dhe i vendosim në pjatancë. I shoqërojmë me verë të bardhë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.