MINI KUPA ME POLENTË

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT:

100 g miell për polentë 200 ml ujë 10 ml vaj ulliri 50 g djathë Gorgonzola arra, kripë, piper i kuq

PËRGATITJA:

Vendosim një tenxhere me ujë në sobë dhe shtojmë miellin, kripën, vajin e ullirit dhe e përziejmë vazhdimish­t, derisa masa të trashet e të ziejë. Më pas e hedhim në kupa të vogla, krijojmë një gropëz me lugë mes tyre dhe i lëmë në temperatur­ë ambienti, derisa të mpiksen. Në fund, i mbushim me djathë Gorgonzola, arra dhe pak piper të kuq për shije.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.