Bredhi i avokados

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT:

1 avokado ½ limon 2 degë rrush francez 2 feta salmoni

PËRGATITJA:

Presim avokadon përgjysmë, e qërojmë dhe i heqim bërthamën. Presim çdo gjysmë në feta të holla, i lyejmë me lëng limoni që të mos nxihen dhe i vendosim në pjatë në formë bredhi. E zbukurojmë me rrushin francez e trëndafila të vegjël salmoni.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.