Brusketa me salcë panxhari dhe salmon

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT:

1 panxhar i kuq, i zier 150 g gjizë pa kripë 1 hudhër pak vaj ulliri

PËRGATITJA:

Të gjitha produktet e mësipërme i hedhim në një blender dhe i bluajmë, derisa t’i kthejmë në krem ngjyrë rozë. Lyejmë me të bukën e tostit, të cilën e kemi prerë në formë bredhi, vendosim salmon të tymosur, djathë të prerë në formë yjesh dhe kopër të freskët.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.