Supë detoks

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT:

200 g bizele 2 presh të prerë në feta 1 patate 100 g lakër kale 3 cm xhinxher, i grirë në rende 2 lugë vaj ulliri 1 litër ujë kripë

PËRGATITJA:

Vendosim një tenxhere në nxehtësi mesatare dhe për pak minuta kaurdisim perimet me 2 lugë vaj ulliri. I mbulojmë me ujë të ngrohtë dhe i lëmë të ziejnë derisa të zbuten. I rregullojm­ë me kripë dhe i bluajmë në blender derisa bëhen krem. Në fund e shoqërojmë me pak shegë, djathë të butë e vaj ulliri.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.