Djathë i pjekur me mollë dhe arra

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT:

200 g djathë dhie 200 g panna acida 50 g arra degë trumze 2 kokrra mollë bukë e thekur

PËRGATITJA:

Si fillim përziejmë panën me kripë e piper. Pastaj presim djathin në feta, e vendosim në një tavë të vogël, shtojmë arrat, trumzën dhe panën me erëza dhe e pjekim në furrë për rreth 15-20 minuta në temperatur­ën 180 gradë. Pasi i heqim copat nga tava, i vendosim në pjatë dhe i shërbejmë të vakëta, të shoqëruara me feta molle dhe bukë të thekur.

LIVING KUZHINË

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.